П`ятниця, 22.11.2024, 15:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Диканський БДЮТ

Головна » 2018 » Вересень » 4 » «Зірки ефіру України» із Диканьки
10:00
«Зірки ефіру України» із Диканьки

В епоху комп’ютеризації про радіолюбителів якось і забули, але справжні фанати цього спортивно-технічного виду спорту ще не перевелись. Адже від того, що з’явилися траулери, не перевелися рибаки з вудочками… Маючи телефони, смартфони і планшети, ми, все ж таки, не завжди задоволені мобільним зв’язком… А у радіоефірі все по-іншому! Зв'язок, що долає перешкоди і кордони, зв'язок, де всі мови світу стають зрозумілі на одній мові Морзе! -left.Але це потрібно полюбити, цього потрібно захотіти! 
Один навчальний рік (2017-2018) у Диканському БДЮТ працює гурток науково-технічного напряму «Юні оператори аматорської служби радіозв’язку», на протязі якого вихованці оволоділи технікою радіозв’язку на коротких хвилях за допомогою радіостанції «Карат М». Вивчення азбуки Морзе не кожному прийшлося до душі, адже для цієї роботи потрібно залучити окрему «звивину» свого мозку, бо дана інформація у житті більше ніде не використовується. Але серед вихованців знайшлися діти, які зацікавилися і вирішили серйозно зайнятися унікальною справою радіоспорту. Вже у вересні 2017 року наші радіогуртківці мали успіхи в м. Полтава на обласних відкритих очних змаганнях з радіоспорту, дякуючи вихованцям БДЮТ Краснянському Назару, який зайняв ІІ місце та Стрижаку Михайлу, який показав гарні результати за два тижні навчання. 
Отримати необхідні знання і практику в такій справі не легко… Багато терпіння, часу і особистої праці необхідно прикласти дитині, щоб вийти в радіоефір із особистим позивним радіолюбителя. Але колективний позивний наш гурток отримав у березні 2018 року і чекав того часу і тієї миті, коли в ефірі почують Диканський БДЮТ за позивним – UR5HWM (Україна Радіо п’ять Харитон Василь Марія). І дочекалися…
Дочекалися запрошення в м. Херсон з 25 червня по 7 липня 2018 року для участі у навчально-тренувальних зборах учнівської молоді з радіоспортивного напрямку з підготовки до Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з радіозв’язку на коротких хвилях та зі швидкісної радіотелеграфії. Керівник радіогуртка (автор цих рядків) із чотирма вихованцями Диканського БДЮТ взяли участь у цих навчаннях, де набували практичних вмінь і навичок роботи із досвідченими радистами, де засвоїли азбуку Морзе на рівні можливої участі у Всеукраїнських змаганнях.
Дякуючи Олександру Володимировичу Балі, автору програми радіогуртка, керівнику Херсонського спортивно-технічного радіоклубу «Супутник», Педогогу (з великої літери), який двічі отримав звання «Вчитель року» у м. Києві та Дмитру Валерійовичу Денисюку, завідуючому відділом організаційно-масової роботи Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради, керівнику радіогуртка, диканський радіогурток розвивається, отримуючи методичну і практичну підтримку. Вони не залишають поточні проблеми із радіоапаратурою без уваги, допомагають і надихають на нові звершення, підтримують у нових починаннях, добрим словом і порадою вселяють віру у можливості професійного росту і можливих досягнень у радіоспорті. 
-leftІз доброго благословення начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Диканської РДА Черкащенка П.М., вдруге за літо, вирушила до м. Херсон команда Диканського районного Будинку дитячої та юнацької Диканської районної ради в складі трьох вихованців: Краснянського Назара, Стрижака Михайла та Ахмедова Дмитра (учнів Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ступенів) та керівника гуртка для участі у Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді з радіозв’язку на коротких хвилях та зі швидкісної радіотелеграфії. З 7 по 11 серпня 2018 року вихованці БДЮТ виступали серед 16-ти досвідчених команд України, які від 3 до 7 років займаються радіосправою. З 1-річним «некомплектним» стажем роботи (не приймали участь у заочних радіозмаганнях із-за відсутності антени) вихованці БДЮТ, знаючи про свій низький «професіоналізм», мужньо виступили на всіх етапах змагань:
• Передача радіограм азбукою Морзе;
• Прийом радіограм азбукою Морзе;
• робота у програмі Морзе (Morze raner);
• Очно-заочні змагання «Зірки ефіру України»;
• Змагання з радіозв’язку на коротких хвилях (телефон);
• Змагання з радіозв’язку на коротких хвилях (англомовний тур);
• Змагання з радіозв’язку на коротких хвилях (телеграф азбукою Морзе)

-leftНе сподіваючись на перемогу, ми спілкувалися із керівниками гуртків та їх вихованцями, що прибули на Всеукраїнські змагання із Хмельницької, Рівненської, Донецької, Дніпропетровської, Волинської, Сумської, Херсонської, Полтавської областей та з м. Києва, аби накопичити знання і набути вмінь для подальшого цікавого навчання. Краснянський Назар і Стрижак Михайло, які представляли команду Диканського БДЮТ, тренувалися вдень і вночі перед кожним змаганням, що давало позитивні результати. «Диканька, а ви азартні!», - говорили нам організатори Всеукраїнських змагань, коли бачили наші підготовчі заняття в той час, коли більшість вже відпочивали. (Доречі, у турнірній таблиці наша команда йшла від Полтавської області. Але, упевнившись, що ми із самої Диканьки, тієї самої…, Гоголівської і ніякої іншої, нас не офіційно виділяли окремим статусом «Диканька», як і «м. Київ».)
Невисокі результати у багатьох змаганнях – це справа часу. Не може дитина приймати 100 знаків азбуки Морзе за 1 хвилину, займаючись цим 1 рік. А нам пощастило спілкуватися із юнаками, які приймають 160 знаків за хвилину ( це команди м. Херсон і м. Києва). Але виявляється, що у англомовному турі з радіозв’язку на коротких хвилях Стрижак Михайло отримав І місце у категорії «Чоловіки 14 років». Краснянському Назару та Ахмедову Дмитру у категорії «Чоловіки 16 років» було важко вибороти призові місця із-за малого досвіду роботи. У цій віковій категорії Скорик Данило із Херсону, дворазовий чемпіон Європи з радіозв’язку, отримав перемогу у всіх видах змагань, бо серйозно займається радіоспортом вже 7 років.
-leftНайскладнішим із змагань був радіозв’язок на коротких хвилях телеграфом. Деякі команди навіть не виставляли своїх учасників у цей тур і отримали нулі. Сумнівалися і ми, чи варто «плутатися під ногами у швидкісників Морзе», коли наші учасники приймають швидкість 50 знаків за хвилину. Але підтримка Олександа Бали: «Потрібно пробувати телеграф! Виступайте обов’язково!», - надихнули нас на участь. Прогноз провести 1 -2 зв’язки телеграфом перевершив усі сподівання. Краснянський Назар провів 7 зв’язків, а Стрижак Михайло – 13. Про результати цього туру ми дізналися вже на Диканщині. По телеграфу Стрижак Михайло виборов ІІІ місце на Всеукраїнських змаганнях. Два призових місця, які отримав Стрижак Михайло поставили команду Диканського БДЮТ у турнірній таблиці Всеукраїнських змагань на 9 місце із 17 команд. Золота середина! Добрий початок і велика відповідальність за наступний рік навчання.
Але найдорожчими трофеями стали не Дипломи і медалі, а замовлене слово в ефірі про Диканську колективну радіостанцію UR5HWM, яку було добре чути 8 серпня 2018 року в очно-заочних змаганнях (відеоролік із Волині в групі «Аматорська служба радіозв’язку України» у Facebook). Вийти в ефір наша команда змогла, дякуючи Олександру Балі, який на тренувальних зборах виготував антену і благодійно передав нам для можливості роботи в польових умовах. Також подарував два пеленгатори та радіоприймач «лисичку» для цікавого радіоспортивного «Полювання на лис»! Тому у новому навчальному році наш гурток оновиться цікавими радіоспортивними змаганнями! 
Дякуємо всій творчій і креативній команді Олександра Бали: Любові Олексіївні, Оксані Олексіївні, Ігорю В"ячеславовичу, Дмитру Олександровичу, які організовували Всеукраїнські змагання, забезпечували проживання і харчування всіх учасників, гостинно турбувалися, професійно наставляли.
Херсон, дякуємо! До нових зустрічей в ефірі!

Директор БДЮТ, керівник радіогуртка Марина Дєєва

Переглядів: 100 | Додав: serdyk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Вересень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0