19 жовтня на фоні густого ранкового туману велична Тіумфальна арка Диканщини під яскравий виступ працівників районного Будинку культури зустріла із 23 регіонів України учасників Всеукраїнського семінару-практикуму для голів обласних та міських методичних об’єднань, керівників гуртків декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, яких очолила директор Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Чернобель Надія Леонідівна. Позитивно налаштованих гостей запросили до Диканської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, де пройшла презентація Диканського районного БДЮТ , були проведені майстер-класи.
Вітаємо й шануємо гостей
На щирій славній Диканщині,
Оспіваній, змальованій до нині
Талантом обдарованих людей!
Земляк наш Гоголь всім подарував
«Диканські хутори» перед Різдвом!
Башкирцева Марія за столом
Художниця з Диканщини відома!
А як прославлять рідний край ті діти,
Які живуть сьогодні на Землі?
У віртуальному комп’ютерному світі
Згубити можуть всі таланти і дари…
І тут розправить крила позашкілля!
Зігріє і залучить дітвору,
Запросить в подорож чарівну, золоту
До творчості, завзяття, рукоділля!
Так розпочала яскраву презентацію свого закладу директор БДЮТ, поєднавши свій звіт із виступом вихованців вокального гуртка (керівник Людмила Цимбал). Колеги із Вінниці, Києва, Дніпра, Харкова, Миколаєва, Сум, Донецької та Луганської областей відмітили професійне виконання пісень юними вокалістами. А привітання голови Диканської РДА Володимира Шкарбаня вразило всіх представників зібрання, бо (цитую вислів гостей): «на позашкілля вже давно влада не реагує, для нас їм не вистачає часу». Яке ж було здивування, коли у відповідь ми пояснили, що за останній рік Диканський БДЮТ отримав величезну підтримку районної влади на пропозиції щодо розширення мережі гуртків науково-технічного напряму та забезпечення їх необхідною матеріальною базою.
Майстер-класи надихнули учасників на творчість і за одну годину праці дехто зміг виконати дві роботи. Лялька-мотанка від Оксани Серги (керівник гуртків з рукоділля) під час виготовлення тішила і зігрівала спогадами про дитинство і сім’ю. Гілочка бузку із бісеру від Ольги Воронянської (керівник гуртків бісероплетіння, квілінгу, початкового моделювання) зацікавила гостей мріями про приїзд до нашого Бузкового гаю. Анжела Кравченко (керівник гуртків образотворчого мистецтва, ліплення та фотогуртка) запросила бажаючих до декоративного розпису дерев’яної кухонної лопаточки із, вже відомою їм, Тріумфальною аркою та осінніми листочками від могутніх диканських дубів. Яскравими і професійними були виставки власних та дитячих робіт Серги О.М. і Воронянської О.М. А персональна виставка картин і предметів з декоративним розписом молодої і талановитої Анжели Кравченко надихає на мрії, що вона стане відомою художницею з Диканьки.
Культорганізатор Алла Оніпко провела змістовну екскурсію про Диканський край, гості поклонилися святиням Миколаївського храму, а по закінченню, несподівано, перед церковною дзвіницею машина часу повернула гостей у минуле: із осіннього лісу на зустріч до коханого Мазепи вийшла молода і вродлива Мотря. А далі знаменитий, єдиний в Україні, народний музей весілля! І загуляло весілля! Повертатися у сьогодення із такого фольклорного минулого так не хотілося… Доводилося майже силоміць виводити колег із музею, бо вже їх чекав «файний обід» від ПАП «Диканське» та турбувалися опішнянські колеги, які наступні зустрічають Всеукраїнський семінар.
Чудовий день, гарні враження, продуктивний обмін досвідом і професійно-емоційна колоритна візитна картка нашого Диканського краю! Стали єдиною родиною у організації і проведенні Всеукраїнського заходу районна влада, освіта, культура, великобудищанська громада та благодійники.
Як підсумок зустрічі представників різних регіонів України були їх слова: «Диканьку ми ніколи не забудемо!», «Які тут світлі люди!», «Ми знову хочемо повернутися до вас і привезти свої колективи!», які й стали оцінкою проведеного Всеукраїнського семінару.
Директор Диканського районного БДЮТ Марина Дєєва
|